Kom: 504 046 975
Kom: 664 249 003
ubezpieczenia.elite@gmail.com

Jakie korzyści oferują nam kompleksowe ubezpieczenia w podróży?

Ubezpieczenia w podróży.

Ciesząc się zasłużonym wypoczynkiem nie warto zaprzątać sobie głowy niepotrzebnymi zmartwieniami. Aby w pełnie efektywnie cieszyć się wyjazdem, warto zadbać o właściwe ubezpieczenia w podróży. Co zyskujemy decydując się na tę polisę?

Osoby dysponujące ubezpieczeniem w podróży nie muszą martwić się kosztami poniesionymi z tytułu ewentualnej opieki medycznej oraz leczenia za granicą. Biorąc pod uwagę, że narażamy się na koszty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, warto postawić na ubezpieczenie w podróży, które minimalizuje przykre skutki choroby lub wypadku po za granicami kraju.

Kompleksowe ubezpieczenia w podróży obejmują nas wszechstronną ochroną. Zapewniają nam bezpłatne leczenie oraz transport medyczny do kraju w razie wypadku. Ubezpieczenie może pokrywać koszty podróży oraz pobytu naszych bliskich, którzy będą nas wspierać w trudnej chwili. Kompleksowa polisa obejmuje również pomoc prawną w przypadku wejścia w konflikt z lokalnym prawem, a także pozwala odzyskać pieniądze z tytułu zagubionego lub uszkodzonego bagażu.

W jaki sposób złożyć wypowiedzenie umowy OC?

Wypowiedzenie umowy OC.

Wypowiedzenie umowy OC przyjmuje dwa warianty: z perspektywy osoby nabywającej oraz sprzedającej samochód. Obie strony są jednak zobowiązane skontaktować się z ubezpieczycielem w celu wygaszenia aktualnej polisy OC.

Jeśli sprzedajesz samochód, masz 14 dni od momentu zbycia pojazdu na skontaktowanie się z ubezpieczycielem. Najwygodniejszym sposobem na wypowiedzenie umowy OC jest kontakt telefoniczny, dzięki czemu, od razu zyskujemy potwierdzenie, że nasza dyspozycja została przyjęta. Jeśli nie zadbamy o tą formalność, ubezpieczyciel może automatycznie wydłużyć naszą umowę, co będzie skutkować koniecznością zapłacenia składki.

Jeśli natomiast kupiłeś samochód, możesz korzystać z OC poprzedniego właściciela do momentu wygaśnięcia umowy. W takiej sytuacji, ubezpieczyciel może jednak podwyższyć koszty, co będzie wiązało się z koniecznością dopłaty. Możesz również zdecydować się na wypowiedzenie umowy OC w dowolnym momencie trwania polisy i wykupienie nowego ubezpieczenia dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb.

Jaką ochronę zapewniają ubezpieczenia rolnicze KRUS?

Ubezpieczenie rolnicze KRUS.

Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę są automatycznie obejmowani ubezpieczeniem zdrowotnym. Zgoła inaczej wygląda to w przypadku rolników, którzy nie muszą być nigdzie zatrudnieni. Obejmuje ich ubezpieczenie rolnicze KRUS, które jest obligatoryjne dla wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych o powierzchni przekraczającej jeden hektar.

W gruncie rzeczy, ubezpieczenie KRUS działa na podobnych zasadach co ubezpieczenie ZUS dla pracownika na etacie. Polisa gwarantuje bezpłatną opiekę medyczną, refundację niektórych leków, pobyt w szpitalu, a także odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu odniesionego podczas pracy na gospodarstwie rolnym. Ubezpieczenie rolnicze KRUS obejmuje również tzw. domowników rolnika, czyli osoby bliskie znajdujące się na utrzymaniu właściciela gospodarstwa.

Jak już wspomnieliśmy, ubezpieczenie rolnicze KRUS jest obligatoryjne w przypadku gospodarstw o powierzchni powyżej 1 hektara. Można jednak ominąć konieczność płacenia tych składek. Rolnik może bowiem założyć działalność gospodarczą i zdecydować się na tradycyjne ubezpieczenie ZUS.

Sprzedaż samochodu a polisa OC – o czym należy pamiętać?

Sprzedaż samochodu a polisa OC – o czym należy pamiętać?

Jeśli sprzedajesz samochód, z całą pewnością interesują Cię wszystkie kwestie związane z załatwieniem niezbędnych formalności. Podstawowym zagadnieniem poruszanym przez wielu kierowców jest sprzedaż samochodu a polisa OC – jakie obowiązki leżą po naszej stronie?

W ciągu dwóch tygodni od momentu sprzedaży auta powinniśmy skontaktować się z ubezpieczycielem w celu wypowiedzenia umowy. Możemy to zrobić telefonicznie, mailowo, a także osobiście w jednej z placówek firmy ubezpieczeniowej. Warto nadmienić, że nabywca wciąż może korzystać z zawartej przez nas polisy, jednak w tej sytuacji ubezpieczyciel może mu zaproponować nowe warunki.

Dlaczego wypowiedzenie umowy jest tak ważne z perspektywy sprzedawcy samochodu? Ponieważ w innym razie, ubezpieczyciel może automatycznie przedłużyć naszą polisę, co będzie skutkowało koniecznością zapłacenia składki. Sprzedaż samochodu a polisa OC to nieskomplikowana kwestia, która ogranicza się do poinformowania ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu oraz wypowiedzeniu umowy.

Co obejmuje ubezpieczenie opony i pomoc drogowa?

Ubezpieczenie opon i pomoc drogowa.

Pakiet Assistance pozwala bezpłatnie zlikwidować szkody powstałe na skutek wypadku lub kolizji. Zapewnia nam również transport unieruchomionego samochodu do wskazanego warsztatu. A co w przypadku przedziurawionej opony? No cóż, w wielu przypadkach Assistance nie uwzględnia takich sytuacji. Potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie opony i pomoc drogowa. Na czym to polega?

Nie każdy kierowca jest w stanie samodzielnie uporać się ze zmianą opony. W przypadku niektórych modeli jest to proces czasochłonny i nieco bardziej skomplikowany. Co więcej, sprawę mogą utrudniać trudne warunki atmosferyczne lub brak podnośnika z kluczem (choć jest to obowiązkowe wyposażenie każdego pojazdu).

Jeśli chcesz zagwarantować sobie fachową pomoc w momencie przedziurawienia lub uszkodzenia opony, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie opony i pomoc drogową. W każdej chwili możesz zadzwonić po fachowca, który zajmie się wymianą opon lub zagwarantuje bezpłatny transport naszego samochodu do warsztatu, jeśli wymiana na miejscu z jakichś względów jest niemożliwa.